Dámy a pánové, byl jsem v lázních a bylo to krásné. Pořádně si mě tam hýčkali, všechno promazali a vyčistili. Jsem jako nový a připravený na další výlet. Mám pro vás ale důležitou zprávu. Dnešní blog je pro mne poslední. Vypadá to totiž, že se asi konečně usadím. Ne že bych se úplně vzdal cestování, to ne, ale budu už jezdit jen s jedním řidičem. A jestli je to vážné? Asi ano, ale dovolte mi ponechat si detaily jen pro sebe. Chtělo by se říct, že končí můj život coby celebrity českých silnic, ale je to vůbec možné? Toho se člověk jen tak nezbaví. Zvlášť když je Tucson.

Můj poslední výlet s výhercem soutěže mě zavedl do západních Čech. Podíval jsem se do milované Plzně, kde jsem už hodně dlouho nebyl, na Boží Dar i do Karlových Varů. Začali jsme ale v Chebu. Tohle město na Ohři má svůj typický půvab a už jsem tu o něm psal. Víte, že se tu narodil můj oblíbený sportovní komentátor Jaromír Bosák? Město jsem si projel křížem krážem a moc se mi líbilo.

Další kilometry nás zavedly do Karlových Varů. Kdo by neznal Vary. V podzimním hávu mají zvláštní atmosféru, kterou jsem si docela užil. Zajeďte si sem i mimo letní sezónu, určitě budete překvapení, jak příjemné to tady může být.

Vyjeli jsme si i do Krušných Hor. Na Božím Daru je krásně vždycky. Víte, že je to nejvýše položené město v České republice? Je v 1028 metrech nad mořem. Dřív se tady těžily drahé kovy, zvláště stříbro a cín. Jakmile tu napadne sníh, což se stane vždycky velmi rychle, máte velkou šanci, že tu na běžkách potkáte i vítěze Světového poháru ze sezóny 2007/2008 Lukáše Bauera. Nesnažte se ho dohonit, to zvládnu jen já a na lyžích jen pár Norů. Ale ti sem moc nejezdí.

Byl to pěkný víkend v západních Čechách. Brzy sem přijde zima a vše zapadá sněhem. Už se na to těším, bude to zábava. Rád bych vám poděkoval za přízeň, kterou jste mi na mých cestách po českých, moravských a slezských krajích projevovali. Třeba se někdy potkáme a vyfotíme se.

Mějte se krásně a jezděte opatrně.

Váš TT

Komentáře

komentář