Prázdniny se nám pomalu převalovaly na svůj druhý bok a já jsem, toho času v malebném městě Žebráku, netrpělivě očekával dalšího výletníka. Počasí vybízelo k poklidnému cestování s příjemně chladivou klimatizací. Nakonec se objevil pan Zuska. Sympaticky vyhlížející pán mě po vyřízení všech formalit odvezl k sobě domů a představil mě své rodině. Společně jsme pak vyrazili na místa, která už jsem málem zapomněl, a tak jsem byl rád za malé opáčko.

Ještě v pátek jsme se zajeli podívat na Křivoklát. O tomto hradu jsem vám už dříve vyprávěl.  Je to paráda, určitě si sem zajeďte. Stojí to za to. Navštívili jsme také zámek Slabce. Malý městys s asi sedmi stovkami obyvatel leží 12 kilometrů jižně od Rakovníka. Místní zámek je prostě perfektní. Musel jsem si na památku udělat fotku. A ve zdejším parku jsem se, myslím, také nevyjímal špatně.

V sobotu jsem se po delším čase opět vrátil na Šumavu. Zajeli jsme do Železné Rudy a na Špičák. Všude byla spousta lidí na kolech, tak jsem musel dávat pozor. Někteří mě i poznali a chtěli se se mnou fotit. Rád jsem jim dal příležitost. Mrkli jsme i na vodní hrad Švihov, kde se mimo jiné natáčela slavná pohádka Tři oříšky pro popelku.

V neděli jsme vyrazili do Plzně. Mám tohle město rád. Na náměstí jsem se nechal vyfotit a samozřejmě nemohla chybět ani návštěva pivovaru. Já teda pivu moc nedám, ale říkají, že to plzeňské je fakt pecka.  No zajeďte se přesvědčit sami. Ale v tomhle případě radši vlakem.

Tak se mějte a jezděte opatrně.

Váš TT

 

Komentáře

komentář