Týden v Rýmařově utekl jako voda. I když byl začátek května poměrně studený, sluníčko občas vykouklo a zpříjemnilo nám výlety po okolí. Nepodnikali jsme tentokrát žádné daleké cesty, naopak jsme se spolu s Novákovými soustředili na průzkum kraje kolem Bruntálu, Jeseníku a Novojičínska. Hned v pátek jsme vyrazili na přehradu Slezská Harta. Je devátá největší v České republice a při pohledu z výšky prý připomíná tvarem čínského draka, tak až nad ní někdy poletíte, nezapomeňte se podívat.

Sobotní výlet nás zavedl do Třemešné. Odtud moji pasažéři pokračovali vláčkem po úzkokolejce taženým parní lokomotivou až do Osoblahy a zpátky, takže jsem měl čas si pěkně odpočinout. Mám to v česko-polském pohraničí rád pro ten klid a jistou zapomenutost zdejšího kraje. Z Třemošné jsme pak vyrazili do Zlatých hor a okolí a navštívili Zlatorudné mlýny, Rejvíz a rozhlednu Biskupská Kupa. To je až na hranicích a jde o nejstarší rozhlednu v celých Jeseníkách. Na vrchol se bohužel nedá vyjet, a tak jsem zůstal dole a Novákovi museli po svých. Při zpáteční cestě jsme se ještě stavili na poutním místě u kostela Panny Marie Pomocné.

V neděli bylo krásné počasí, a tak jsme vyjeli do Rožnova pod Radhoštěm.  O tom už jsem tu psal někdy dříve. Moc hezké místo. Vyjeli jsme na Pustevny a Novákovi se dolů svezli na koloběžkách. Osobně si myslím, že se mnou by to byla větší zábava, ale proti gustu…Já jsem se tedy zatím kochal pohledem do krajiny a vyhříval se na sluníčku. Zkrátka neděle, jak má být.

Mějte se pěkně a jezděte opatrně.

Váš TT

Komentáře

komentář