Tak přeci zvolal rozjařený pekařův císař. Po několikaměsíční misi na Moravě a Vysočině jsem se opět vrátil do Čech, konkrétně do Brandýsa nad Labem k panu Koutovi. Sluníčko konečně zahnalo poslední studené připomínky letošní dlouhé zimy, a já jsem mohl dostat pořádnou koupel a jarní kosmetickou kůru. Na tu jsem se obzvlášť těšil. Vždyť už bylo taky na čase. Netrpělivě jsem v pátek očekával příchod mých dalších pasažérů a byl jsem zvědavý, kam spolu vyrazíme na projížďku. Dorazil pan Jan Formánek a společně jsme dojeli pro jeho rodinu. Po čase jsem tak měl možnost provézt i děti. To jsou totiž moc vděční cestující a myslím, že se jim jízda se mnou vždycky líbí. V pátek jsme si nejdřív společně projeli noční Prahu. Dlouho jsem v hlavním městě nebyl a moc se mi tu líbilo. Osvětlené budovy, všude spousta lidí, kteří nám mávali a nahlas pokřikovali. Zkrátka život celebrity.

V sobotu jsme vyjeli…hádejte kam. No přeci na Moravu! Vyrazili jsme na výlet po moravských rozhlednách a já postupně parkoval pod Mandloňovou, Slunečnou, Kraví horou, Majákem. Jižní Morava je v květnu jedna velká kytice. Škoda že spoustu stromů a jejich budoucí úrodu poškodily jarní mrazy. Ale i tak to byla královská podívaná. Trochu jsem zalitoval, že jsem nemohl nahoru na rozhledny a podívat se dál do kraje. Třeba to někdy někdo vymyslí a postaví rozhlednu i pro auta.

V neděli jsme zajeli do zlínské Zoo a pak do Kroměříže. To je moc fajn město. V roce 1997 byla zvolená nejkrásnějším historickým městem v České republice. Je dokonce zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pohled na náměstí z věže Arcibiskupského zámku je parádní. Já tam samozřejmě nebyl, ale Formánkovi mi fotku při cestě zpátky ku Praze ukázali. Jsem rád, když se mnou lidé jezdí po kulturních pamětihodnostech. Tak nějak se to ke mně hodí.

Mějte se moc krásně a jezděte opatrně.

Váš TT

 

Komentáře

komentář