V Hyundai Praha Domanský ve Zdibech si mě v pátek odpoledne vyzvedla paní Helena. Na první pohled bylo zřejmé, že nás čeká zajímavý víkend. Jen co mě Helča uviděla, tak se jí rozzářil úsměv na tváři a ten ji neopustil až do neděle. Kam jsme se tedy společně vydali?

V prvé řadě jsme museli splnit povinnosti a navštívit rodiče. Tatínek si mě uznale prohlížel a souhlasně pokyvoval hlavou nad mojí výbavou. Zajeli jsme na koupaliště vyzvednout maminku a ta ze mě byla vyloženě nadšená. Na obdiv jsem sice zvyklý, ale že cením si, že i když mám už najeto spoustu kilometrů, tak se u mě lidem líbí. Chvíli jsme probírali, kam pojedeme na výlet, a když mi do navigace zadali Lužeč nad Vltavou, v mžiku jsem vyhodnotil nejlepší trasu.

V sobotu náš čekala cesta do Ledenice u Českých Budějovic. Nešlo o nějakou náhodně vybranou lokalitu, ale o vážnou věc. Nabrali jsme kamarádku Romanu a vyrazili. Geocachingová akce! Já tomu moc nerozumím, já si všechno najdu přes navigaci, ale byl jsem zvědavý, co se bude dít. Různé lidské hemžení kolem prapodivných míst, lezení po stromech a sem tam radostné výkřiky nad vypátranou maličkou věcí. Byl jsem celkem rád, že odpočívám a jsem ve stínu. Bylo pěkné horko. Se západem slunce se holky objevily a jeli jsme zpátky domů. Měly v nohách asi 30 km, takže byly vyčerpané a moje automatická převodovka pro ně byla povzbuzením. Já byl odpočatý, takže jízda v režimu Sport pro mě byla tou správnou výzvou. Pohledy řidičů, které jsme míjeli na silnici, mě přesvědčil o tom, že jsem na tom pořád dobře. Helenka si připadala jako královna silnic. V noci jsme přijeli domů a měli za sebou celkem 400 km.

V neděli, hned po snídani, vyrážíme na sever do Krupky. Čeká na nás kamarádka Ája a jedeme do Mostu na oběd a prohlídku města. Pozdě odpoledne jsme projeli ještě pár lokalit a zajímavých míst, Helenka se mě nechtěla vzdát a užívala si mě plnými doušky. Vracel jsem jí to komfortem a bezpečností. Byl to skvělý víkend, přesně takový, jaké mám rád.

A kam mě vezmete na další trasu?!

Ahoj, TT

 

Komentáře

komentář