Svátky jara jsem trávil na Moravě. Už jsem se tu pěkně usídlil a postupně poznávám veškerá zákoutí do těch nejmenších detailů. Posledních pár dní jsem pobyl v Opavě. Tohle město má dlouhatánskou historii a tradici slezské metropole. Vždyť stopy po osídlení zdejšího území a místní archeologické nálezy pocházejí až z doby kamenné, a to už je pěkně dávno. Moc se mi tu líbí, panuje tu zvláštní atmosféra a lidé jsou velmi přátelští.

Na prodloužený velikonoční víkend si pro mě přišli manželé Winklerovi. Pohodová dvojice, která si se mnou přišla užít trochu toho pohodlného dobrodružství na cestách. Naše první společná cesta vedla na obhlídku novostavby jejich rodinného domku ve Štěpánkovicích, což je asi pět kilometrů za městem. Mají to tady moc pěkné.

Na Velký pátek jsme vyrazili na nedaleký zámek v Hranici nad Moravicí. Krásná stavba. Prý tudy vedla jedna z nejdůležitějších obchodních cest propojující Baltické moře se Středomořím. Asi se tudy vozily sardinky a oregano. Místní lesopark prý patří vůbec k tomu nejlepšímu, co můžete vidět. Zámek je od roku 2001 národní kulturní památkou, takže určitě doporučuji se sem podívat.

O víkendu jsme zajeli na hrad Bouzov. Už jsem tu o něm psal a navíc ho všichni známe ze slavných filmových pohádek. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak to stálo za to. V areálu zrovna probíhala přednáška o historických střelných zbraních, takže jsme odjížděli plni nových poznatků o tom, jak se dřív střílelo.

A jak jste strávili velikonoce vy? Měli jste dost vajíček?

Těším se na další společné cesty a jezděte opatrně!

Váš TT

Komentáře

komentář