Vzpomínám na dobu, když jsem přišel na svět. Na rozdíl od lidí si pamatuju všechno hned od narození, tedy od chvíle, kdy do mě poprvé nalili naftu, a můj motor naskočil. Krásnou výrobní halu v Nošovicích, spoustu příbuzných a kamarádů, se kterými jsme poprvé zkoušeli, co všechno dovedeme. Všechno vlastně umím hned od narození a nyní už se jen pomalinku dostávám do té nejlepší formy. Lidé to mají jinak. Dlouho se učí úplně základní věci. Od minulého víkendu ale bude minimálně jeden, který hned po narození bude vědět, jaké to je jezdit Tomášem Tucsonem. Do Ostravy, kde jsem trávil první dubnový víkend, si pro mě totiž přišla paní Bečvářová a nebyla při tom sama. V bříšku měla malého člověka, který se má co nevidět narodit. Zatím je tedy ve své malé výrobní hale, roste a poslouchá, co se děje venku. Snad si mě bude pamatovat a až vyroste, bude chtít jezdit jen se mnou.

Strávili jsme s paní Bečvářovou moc příjemný víkend na cestě po severní Moravě a Slezsku. V sobotu jsme to vzali do Ostravy-Vítkovic, kde je známý atletický stadion. Koná se tu třeba slavná Zlatá tretra, kde pravidelně závodí nejrychlejší muž světa Usain Bolt z Jamajky. Myslím ale, že v porovnání se mnou je pořád dost pomalý. V Ostravě-Svinově jsme přibrali pana Bečváře a vyrazili do Stodolní na dobrý oběd. To je známá ostravská ulice, kde se lidé o víkendu baví, tančí a zpívají. Myslím, že jsem sem dobře zapadl a udělal si několik dalších dobrých fanoušků. Odpoledne jsme se projeli podél hranice s Polskem směrem na Opavu a Krnov až do Osoblahy, což je vesnička u samých hranic. Je tu krásný klid. Dokonce i úzkokolejná železnice tu dál nikam nepokračuje.

  V neděli jsme se zajeli podívat na hrad Bouzov. To je oblíbená destinace turistů z celé země a moc rádi sem jezdí točit filmaři. Vždyť kdo by neznal třeba pohádku o Princezně Jasněnce a létajícím ševci. Hrad je opravdu monumentální a hodně se mi líbil. Na zpáteční cestě jsme zajeli ještě do Přerova a kolem Zlína to vzali do Ostravy.

Byl to moc pěkný víkend a doufám, že se líbil i malému člověku v paní Bečvářové. Třeba si na mě vzpomene, až vyjede ven.

Mějte se pěkně a jezděte opatrně!

Váš TT

Komentáře

komentář