Všechny mé pasažéry jsem měl a mám upřímně rád. S některými to bylo o něco vřelejší, s některými jsme si spíš vzájemně užili korektní gentlemanský vztah. Zatím se mi však nestalo, že bych na víkendovou projížďku vyzval profesionálního řidiče a zároveň zarytého fanouška rodiny Tucsonů. Až do minulého víkendu. Pan Martin Michálek je vskutku opravdový nadšenec. Ba co víc! O minulém víkendu jsme spolu trhli dosavadní rekord. Společně jsme totiž najeli více než 1 100 kilometrů. Asi nemá význam, popisovat detailně jednotlivá místa našeho putování po Slezsku, Hané, Valašsku a Beskydech, protože bych vícekrát překročil formát, na který jsou mí čtenáři zvyklí. Vezmu to tedy víceméně stručně.

V pátek jsem si pořádně prohlédl Ostravu. V místním autosalonu jsem strávil předchozí týden a musím jim tady vyseknout poklonu. Můžete si koneckonců na fotce prohlédnout mého bratrance z rodiny IONIQ, se kterým jsem si měl co popovídat. Má hybridní pohon, což znamená, že když nejede na benzín, může přepnout na elektriku. Báječný nápad! A co ušetří benzínu. Modrá mu sluší, co říkáte? Ostrava mě vzala za srdce a jsem rád, že jsem ji poznal. Zajeli jsme třeba na Bazaly, kde hraje místní Baník fotbal. Určitě se sem brzo vrátím, tak vám napíšu víc.

V sobotu ráno jsme to po důkladné koupeli vzali směr Nový Jičín, Valmez až do Olomouce. Tam jsem si krásně pojezdil po městě a dokonce se vyblejsknul u slavného morového sloupu. Následovala cesta až na hranice s Polskem, takže jsem se na chvilku mrknul i do ciziny. Zpátky do Ostravy jsme to vzali přes Opavu a Krnov. Cesta parádní a měli jsme toho všichni plná světla.

V neděli jsme si nejdřív prohlédli průmyslové Vítkovice. A říkám vám, opravdu to tu stojí za návštěvu. Jsou monumentální a úplně se mi tajil dech. Pan Martin měl ale pro mě přichystané překvapení. Vzal mě do Nošovic a já tak měl možnost pozdravit místo svého narození. Dojemné chvilky! Před více než rokem jsem odtud vyjel na svou první cestu a od té doby poznávám celou Českou republiku. Tohle místo ale vždycky bude patřit k mým nejoblíbenějším. Počasí nám přálo, a tak jsme se vydali na projížďku po Beskydech. Ještě tu leží sníh a jízda lesem nám udělala moc dobře. Navštívili jsme spoustu dalších míst a už teď mi je jasné, že to byl jeden z mých nejsilnějších víkendů, které jsem zatím zažil. Musím si pořádně odpočinout. Mířím do Karviné, tak se stavte. Budu čekat.

Jezděte opatrně!

Váš TT

 

Komentáře

komentář