„Hledám zase temnej kout, kdepak moh bych obejmout, jeden den tam v Karviné…“ Jo, starý dobrý YoYo Band. Já jsem v Karviné objímal celý minulý týden. A o víkendu jsem se navíc pořádně projel. Až do Českého ráje. Ale popořadě. V pátek mě vyzvedla paní Pavla Hamšlágerová. Hned od začátku bylo jasné, že my dva si budeme rozumět. Naložili jsme ještě mužskou posádku v podobě pana manžela a synátora a po vyfutrování mého kufru hromadou nejrůznějších balíčků, přepravek, tašek a krabic jsme bez dalšího čekání vyrazili přes Bohumín směr Olomouc. Jelo se nám pěkně, počasí přálo a všude vládla dobrá nálada. Olomouc velmi dobře znám a shodou okolností jsem tu v uplynulých týdnech několikrát pobýval. Musím říct, že se mi asi neomrzí a vždycky se sem rád vracím. Po bleskové projížďce jsme se pustili dál směrem na Svitavy, Vysoké Mýto a Hradec Králové. Tuhle cestu mám moc rád, protože není vůbec jednotvárná a skoro vždycky je jízda po ní velkým dobrodružstvím. Po desáté večer jsme dorazili do Turnova.

Sobotní ráno bylo jako malované a počasí slibovalo krásný den. Zajeli jsme do Borku pod Troskami, odkud je nádherný výhled na místní zříceninu. Panna a Baba se tyčí k nebi a vytvářejí tajemnou atmosféru, kterou jsem si rád po čase opět připomněl. Pokračovali jsme do města pohádek – Jičína. Vyfotili jsme se na místním Valdštejnově náměstí a zamířili na další slavné hrady Kost a Sychrov. Lidé se mnou rádi jezdí po významných památkách, kde mne rádi fotí. Je to myslím logické. Tak nějak k významným místům dobře pasuji a na fotografiích mi to sluší. Kdybych nebyl příliš skromný, řekl bych, že ta slavná místa mou přítomností ještě jaksi více vyniknou a získají na vážnosti.

V neděli byl čas pro návrat na Moravu. Vzali jsme to přes Mladou Boleslav až na Kutnou Horu. Místní chrám sv. Barbory je úžasný. U Jihlavy jsme najeli na dé jedničku, a tak byl čas si pořádně zacvičit a protáhnout všechna pérka. Udělali jsme ještě malou zastávku v Brně a podívali se na Prýgl, čili Brněnskou přehradu. Bylo tady hodně lidí a spousta mých fanoušků. Zbyl nám čas i na pár pěkných fotek a pěkně jsme si to užili. Do Karviné jsme dorazili až po deváté večer.

Nezbylo mi, než říct: Víkend jak se patří!

Jezděte opatrně a brzy nashle.

Váš TT

Komentáře

komentář