Bohatá a žírná Haná. Poslední týden jsem strávil v Prostějově. Prý se mu vždy říkalo „město sportu“. Určitě bych dnes řekl „město tenisu“. Vždyť tu své první větší úspěchy zažili třeba dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová nebo třeba Tomáš Berdych. Rallye WRC nebo formule 1, což jsou sporty, které zajímají mě, se tady ale nejezdí, takže to zase nebude tak žhavé. Ale lidé jsou tu milí a usměvaví, jako všude jinde. Jeden takový, jmenoval se Ján Mikolaj, si pro mne před víkendem přišel a já už byl celý nedočkavý, kam spolu vyrazíme.

V sobotu ráno bylo jasno. Na palubu jsme přibrali ještě mladou paní Mikolajovou a moje netrpělivá kola se stočila směrem na západ, do jižních Čech. Po čase jsem si zase vyzkoušel mojí oblíbenou dé jedničku a příjemně si na ní zahopsal. Posádka uvnitř ale žádné nerovnosti neregistrovala, o to jsem se postaral. Byli spokojení i poté, kdy jsme u Humpolce opičí dráhu opustili. Příjemným vyjížďkovým tempem jsme přes Pelhřimov propluli do Kamenice nad Lipou a Jindřichova Hradce. Odtud pak směrem na Třeboň a krátce po poledni jsme dorazili do Českých Budějovic. Už dlouho jsem tu nebyl, tak jsme na náměstí pořídili několik aktuálních fotek. Jsem rád, že jsem se tu na jihu znovu trochu připomněl. Moje sláva by mohla začít uvadat. Na večer jsme vyrazili do Českého Krumlova. Pan a paní Mikolajovi zde byli vůbec poprvé, tak jsem je po této turistické perle jihu důkladně povozil. Samozřejmě jsme nemohli vynechat i pár společných fotek.

V neděli jsme to vzali přes Červenou Lhotu. Už v sedmnáctém století sem prý lidé jezdili za léčivými prameny. Do dneška je mezi místními známá minerální voda Deštěnka, která se tu dříve stáčela. Na zámku se také točila řada pohádek, asi nejznámější je Zlatovláska. Po Hluboké a Českém Krumlově je to třetí nejnavštěvovanější zámek v jižních Čechách. Na všech už jsem byl a mohu to potvrdit. Tak si sem zajeďte, sezóna právě začíná.

A jezděte opatrně.

Váš TT

Komentáře

komentář