Moje moravská expedice pokračovala ve Vyškově. Městu přímo uprostřed Moravy se také říká „Hanácké Versailles“ a já si tu skutečně připadal jako Ludvík XIV. Péče byla opět příkladná a já zvědavě vyhlížel, kdože se se mnou tentokrát sveze a kam vyrazíme. Přišla paní Marcela Budíková a bez většího otálení jsme vyjeli směr Zlín. O něm jsem vám už psal v minulých dílech, tak to nebudu nijak protahovat. Jedno však zmínit musím. Paní Marcela mě totiž vzala do místní bezkontaktní práškové myčky, a to jsem si pošmákl. Hotové lázně. Náležitě vyštafírován jsem pak ze Zlína vyrazil do Uherského Hradiště a stejnojmenného Brodu, kde jsme nakupovali.

 

Druhý den, tedy v sobotu, jsme vyrazili na obhlídku jižní Moravy. Jaro bylo cítit ve vzduchu, a i když foukal poměrně čerstvý vítr, se mnou to na silnici ani nehlo. Zajeli jsme do Buchlovských hor, do Kyjova, kde to moc dobře znám, do Hovoran, a pak do Velkých Pavlovic. To je vyhlášená vinařská obec. Podívali jsme se i na místní Opilé sklepy. Nevěděl jsem, jak může být sklep „opilý“. Chápu, že může být plný nebo prázdný, že může být dokonce i vypitý. Pochopil jsem, když jsem je viděl na vlastní světla. Skutečně vypadají dost opile. Zajeli jsme ještě do Slavkova, o kterém jsem už psal dříve. Místo památné bitvy. Večer pak návrat do Uherského Hradiště.

V neděli jsme navštívili Napajedla a Velké Karlovice, kde probíhala „Maškarní lyžovačka“ a nemusím nijak zvlášť zdůrazňovat, že jsem se stal jednou z hlavních atrakcí. Dojeli jsme až k hotelu Horal a k domům, kde se točil známý seriál o doktoru Martinovi. Je to tam opravdu malebné. Na skok jsme ještě zajeli do Luhačovic a už byl čas se vrátit domů. Víkend s paní Marcelou jsem si užil náramně. Mířím do Prostějova, tak se stavte.

A jezděte opatrně!

Váš TT

Komentáře

komentář