Minulý týden jsem strávil v Novém Jičíně. Tedy v kraji, kde jsem před více než rokem poprvé zablikal reflektory. Kdyby mi to pevná karoserie dovolila, úplně bych se z toho rozklepal. Naštěstí mě v Nošovicích smontovali nachlup přesně, a tak musím klepačku nechat jiným. Ale dojatý jsem byl.

V pátek si pro mě přišla paní Vejmělková a odvezla si mě ke své rodině domů. Nejdříve jsme ale společně absolvovali malou projížďku po městě. Mají tu nejkrásnější náměstí v České republice, alespoň tak rozhodla soutěž v roce 2015. Ten rok byl pro město vůbec „krásný“, dalo by se říct úplně nejkrásnější, jelikož stejného přídomku se toho času dostalo i místnímu vlakovému nádraží. Tak na to nezapomeňte, až sem pojedete.

V sobotu jsme vyrazili na Vysočinu, do Nového Města na Moravě, kde mají Vysočina Arénu. Jezdí se tu závody v klasickém lyžování a biatlonu. Doufal jsem, že tu pozdravím Gábinu Koukalovou, ale bohužel jsme to museli nechat na jindy. Gábina tu nebyla. Tak jsme se vyfotili bez ní a zpáteční cestu jsme vzali přes Peklo. V nedalekém Hlinsku-Čertovině se to totiž pekelníky jen hemží. Vejmělkovi si to docela užili, ale já jsem musel dát pozor, aby mi ti chlupatí usmolenci nezapatlali lak. Nakonec nedali jinak a musel jsem se s nimi vyblejsknout. Posuďte sami.

Hele a víte, jak vypadá tank T-34 z blízka? Já ano. V neděli jsme totiž zajeli do areálu Hlučín-Darkovičky, kde je zbytek předválečného hraničního opevnění. Hned vedle pevností stojí opravdické tanky, které dříve užívala československá armáda. Musím říct, že ty hory železa budí respekt. I když už jsou to samé staré rachotiny, skutečně nevím, jak by to dopadlo, kdybychom poměřili síly. Asi bych musel napnout všechny síly… Jinak výlet parádní a už se moc těším do Ostravy. Třeba se konečně zajedu podívat za kamarády do Nošovic.

Tak se mějte a jezděte opatrně.

Váš TT

Komentáře

komentář