Mám jižní Čechy rád. A to jsem přitom v poslední době doma spíš na jihu Moravy. I tady je ale moc pěkně. A víkend mi udělal velkou radost. S panem a paní Šimíkovými jsme totiž vyrazili na turné po jižní hranici naší země. Projeli jsme Moravu až na Vysočinu, podívali se do Telče a skončili v Českém Krumlově. Ale popořádku.

V pátek si mě vyzvedl pan Šimík a společně jsme dojeli pro jeho paní. Všichni jsme pak v sobotu vyrazili směr západ. Nejeli jsme po dálnici, ale pěkně po staré silnici přes Mikulov, Znojmo, Moravské Budějovice až do Telče. To je město asi 25 kilometrů jihozápadně od Jihlavy. Je velmi staré a jeho historické centrum bylo už v roce 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. U nás jsem zatím viděl jen pár stejně malebných městeček, to musím říct. Pár fotek prostě nešlo neudělat. Pokračovali jsme do Jindřichova Hradce a Třeboně. To je další perla, tentokrát jižních Čech. Mají tu výborné rybí restaurace, aspoň jsem slyšel, a celé městečko je útulné jako pokojíček. K focení se mnou jako stvořené.

V neděli naše poklidná cesta vedla dál do Českého Krumlova, kde jsem již poměrně známý. Projeli jsme se po městě a udělali pár fotek. I v tomto zasněženém období je tu hodně turistů. Následovala projížďka po Šumavě a pak už byl čas na zpáteční cestu. Utekla nám jako nic a ani jsem si neuvědomil, že mám v kolech více než sedm set kilometrů. Běžná porce pro sportovce, jako jsem já.

Tak doufám, že se brzo uvidíme.

Mějte se pěkně!

Tomáš T.

Komentáře

komentář