Netušil jsem, že se toho dá za víkend stihnout tolik. Nakupovali jsme v obchodním centru, navštívili několik měst a památek, lyžovali jsme, podívali se za kamarády do Zlína a ukázali se u příbuzných. A ještě jsme u toho měli pořád dobrou náladu. Ale pojďme si to projít popořádku. Celý týden jsem strávil Kyjově. Minule už jsem psal o té známé moravské pohostinnosti, takže se nemusím nijak opakovat. Zkrátka měl jsem se jako v bavlnce. V pátek jsem jako obvykle očekával, kdože si mě přijde vyzvednout. A nakonec přišla celá parta lidí (až po cestě se mi představili jako Vašíčkovi), což nevěstilo nic jiného než pořádnou porci zábavy. Na nic jsme nečekali a vyrazili rovnou do Brna. Hlavní město Moravy je moc fajn a rád tam jezdím. Na parkovišti u nákupního centra Avion bylo spousta známých, tak jsem se alespoň dozvěděl nejnovější drby od nás. Nedávno se prý světu představila nová sestřenice i30, kterou prý komplet, jako mě, vyrábějí v Nošovicích. Už se těším, až ji někde potkám a dáme řeč. Z Brna jsme uháněli do Uherského Hradiště a přes Ostrožskou Novou ves zpátky do Kyjova.

V sobotu jsme naložili lyžařské vybavení a vyrazili do Ski Parku Filipov, který se nachází v Bílých Karpatech za obcí Javorník u Velké nad Veličkou. To je asi 20 km od Veselí nad Moravou. Malebný a zároveň místy divoký kraj krásných hor a úžasných výhledů už jsem popisoval minule a každému doporučuju se sem zajet podívat. Lyžovačka byla moc povedená a dobrou náladou jsem na zpáteční cestě doslova přetékal.

V neděli jsme udělali rovnou celodenní výlet. Začali jsme opět cestou do Brna, pak jsme obrátili na Vyškov. To je město asi třicet kilometrů na sever. Víte, že se mu říká „Hanácké Versailles“? Má moc pěkné historické centrum. Pak jsme zamířili do Zlína. Za pár týdnů se tam chystán strávit víc času, tak vám o něm napíšu něco víc. Navštívili jsme příbuzné, pár kamarádů a už byl čas jet zpátky do Kyjova.

Zatím se mějte pěkně a jezděte opatrně.

Nashle!

Váš TT

Komentáře

komentář