Hodonín – rodiště prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka. Měl jsem možnost strávit tu příjemný týden a potkat se s pár skvělými lidmi. Péči v místním autosalonu Vista car jsem dostal příkladnou, a tak jsem byl stoprocentně připravený na víkend s paní a panem Blahynkovými.

V sobotu jsem je odvezl na prohlídku Mohyly míru, což je vůbec první mírový památník v Evropě, jestli to náhodou nevíte. Leží nedaleko obce Slavkov, kde se odehrála památná bitva Napoleona proti ruským a rakouským vojskům. A návštěva takového místa je prostě zážitek. Tudy doslova kráčely dějiny. No, a když už jsme byli na dohled od Brna, podívali jsme se i tam. Projeli jsme se po štatlu, zastavili na pár nákupů a samozřejmě jsme se fotografovali. Místní frajeři obdivně koukali, co jsem zač, ale na to jsem zvyklý. Myslím, že jsem se jim docela líbil, ale nebyl čas se zdržovat. Čekala nás Pálava.

Chráněná krajinná oblast uprostřed vinařského kraje. Asi nemusím dlouze popisovat, jak je tu krásně. Na úpatí Pálavských vrchů a na břehu nádrže Nové Mlýny leží malá vesnice, která je široko daleko známá svým vínem. Jmenuje se Pavlov a lidé se tu prý usídlovali už v době kamenné. Říká se, že nedaleké skály prý mají magickou přitažlivost pro všechny poutníky. Něco na tom bude, protože se nám odtud vůbec nechtělo. Ale nakonec jsme přeci jen zpátky do Hodonína dorazili. V neděli nás totiž čekal další parádní výjezd.

Vyrazili jsme totiž do ciziny! Ano, po dlouhé době jsem opustil Českou republiku a vydal se na Slovensko. Společně s Blahynkovými jsme si pro jeli Bílé resp. Biele Karpaty a bylo to skvělé. Divoká příroda to je jednoznačně můj šálek nafty. Obloukem jsme se vrátili na Moravu a zajeli do Uherského Hradiště. Malebné město a příjemné nedělní odpoledne. Klid a pohoda. Zpáteční cestou jsme ještě navštívili Velehrad, Buchlovice a Kyjov. Tam se stěhuju na příští týden, tak se zastavte. Užívám si Moravu náramně.

Na shledanou.

Váš TT

Komentáře

komentář