Brno mě prostě baví. Proto jsem tu zůstal ještě jeden týden a zvědavě jsem vyhlížel, s kým zažiju další víkendové dobrodružství. V pátek odpoledne si mě vyzvedla nová posádka v autosalonu Auto BALVIN. S panem Hrdličkou a jeho sympatickou ženou Alenkou jsme si hned padli do oka.

Naše první společná jízda směřovala na Černovické terasy, což je známá brněnská průmyslová zóna, abych se mohl ukázat kolegům pana Hrdličky. Motorem jsem spokojeně předl, protože tolik obdivu jsem si snad ani nezasloužil. Ale vlastně zasloužil. Jsem už takový. Sebevědomý. Na cestách jsem toho už zažil hodně a nic mě nezastavilo.

Večer jsme naložili dalšího pasažéra a vyrazili jsme všichni společně do malebné vesničky Lesonice na Vysočině. Od sobotního rána se ke mně sbíhali sousedé a prohlíželi si mé ladné křivky. Pak už byl čas přibrat další pasažéry a v pěti lidech společně vyrazili na celodenní výlet. Na začátku cesty pro mě ovšem moji noví kamarádi připravili překvapení. Zajeli jsme na místní obecní úřad, kde jsem byl pasován na „čestného občana Lesonic“.

Po krátké ceremonii a nezbytném focení s vlajkou obce jsme vyrazili na naši dnešní první zastávku. Malebné město Třebíč nás nejdříve přivítalo nákupní zónou, kde jsme velice snadno díky parkovacím kamerám zaparkovali. Moje posádka si pro mě připravila test: odveze Tomáš celý nákup nebo neodveze? Musím přiznat, že přestože se moji noví kamarádi snažili, zvládl jsem tento test na jedničku. Vše co bylo nakoupeno, bylo také bez problému uloženo do kufru a pořád jsem měl volné místo. Další cesta vedla do známé třebíčské baziliky svatého Prokopa, která byla vybudována ve 13. století a společně s místní židovskou čtvrtí se dostala na Seznam světového dědictví UNESCO.

Další zastávkou bylo královské město Jihlava a tamní ZOO. Celou dobu jsem byl pod bedlivým dohledem městské policie. Dohled byl potřeba, neboť díky mému tetování se u mě zastavovali lidé a celého si mne prohlíželi. Spokojeně pokyvovali hlavami, tak si třeba taky nějaké tetování pořídí. Nevím.

V neděli ráno jsme vyrazili na Vysočinu do vesničky Brťoví, která se nachází na vysokém kopci, takže jsem mohl ukázat, jak umím bezpečně jezdit i na silnici pokryté sněhem a ledem. Přestože se teplota pohybovala hluboko pod nulou, pasažérům bylo teploučko. Díky vyhřívaným sedadlům a volantu.

V podvečer jsme se vydali zpátky do Brna s výstupem v Židenicích. Byl to další skvělý víkend a já se už nemohu dočkat, kdo si mě příští týden vyzvedne v Břeclavi.

Váš TT

Komentáře

komentář