Máme tu nový rok! A co víc, konečně napadl sníh! Všude bílo a krásně to zebe. Říká se, že teprve pořádná zima prověří kvalitu auta…Tak uvidíme. Já vím, že mně chladno žádné problémy nedělá. Byl jsem tentokrát na štaci v Boskovicích a netrpělivě jsem očekával příchod mého příštího společníka na víkend. Nakonec dorazil pan Benda. Po vyřízení formalit jsme spolu hned vyrazili na obhlídku kolem Přerova a na Hefštýn, což je krásná a obrovská zřícenina hradu, který býval jedním z největších u nás. S Pavlem Bendou jsme se rychle skamarádili a já už jsem se moc těšil na víkendové toulky zasněženou Moravou.

V sobotu jsme vyjeli do hor. Do Beskyd. Terén byl naprosto fantastický a cestu po kopcovitých silničkách jsme si parádně užívali. U chaty Tesák jsem nechal blejsknout, protože na sněhu ve slunečních paprscích mi to prý strašně sluší. Aspoň to všichni říkali. Projeli jsme se po horách křížem krážem. Byli jsme na Trojáku, Kohůtce, Soláni a Velkých Karlovicích. Proháněli jsme se v kopcích na zasněžených cestičkách, občas zastavili a prohlíželi si panoramata. Den jako korálek. Zpátky jsme to unavení vzali přes Přerov a večer se nám všem krásně usínalo.

V neděli jsme podnikli výlet do Jeseníků. Když hory, tak pořádné. Začínám uvažovat, že bych se tam usídlil natrvalo. Myslím, že do hor patřím. Zajeli jsme si na Červenohorské sedlo a odtud na Praděd. Těm, kdo to tu neznají, vřele doporučuji. Podmínky na lyžovačku i běžkování jsou tu prostě ideální.

Byl to krásný víkend se spoustou sluníčka a příjemných zážitků. Přeji Vám do roku 2017, aby všechny vaše výlety byly takové a abyste vždycky dobře dojeli tam, kam chcete.

Těším se na vás!

Váš TT

Komentáře

komentář