Turné po Vysočině úspěšně pokračuje. V autosalonu Hyundai v Havlíčkově Brodě se o mě pěkně postarali, a tak jsem při pátku mohl v plné parádě očekávat svojí víkendovou posádku. Po obědě dorazil pan Nedoma. Po krátkém seznámení jsme společně nejdříve zajeli pro jeho děti do školy. Tam jsme způsobili menší pozdvižení, protože, nic naplat, jsem už trochu známý a lidé se se mnou chtějí vyfotit nebo si na mě chtějí jen tak sáhnout, jako by se chtěli ujistit, že jsem skutečný. S Nedomovými jsme pak vyrazili na krátký výlet do nedaleké Ledče nad Sázavou a pak i do Lipnice, kde je velký a starodávný hrad. Toto městečko je také známé tím, že zde žil spisovatel Jaroslav Hašek, autor světoznámého díla Osudy dobrého vojáka Švejka. V Lipnici strávil poslední léta svého života a je tady pochován na místním hřbitově. V jeho domku je památník s expozicí vztahující se k jeho životu a dílu. A víte, co je zajímavé? Místní hospodu U České koruny, kde napsal převážnou část Švejka, vede v současnosti spisovatelův vnuk. Tak se tam zajeďte mrknout. Večer jsme se vrátili zpátky do Brodu, protože bylo potřeba se pořádně připravit na sobotní výlet.

20161203_085403

Hned ráno jsme vyrazili směr Humpolec a Pelhřimov až do Tábora. Tady jsme se na chvíli zastavili a prohlédli si centrum. Staré město je plné křivolakých uliček, které připomínají jeho husitský původ. Je to skoro už šest století, ale město si dodnes drží tajuplnou atmosféru. Asi dvacet kilometrů směrem na jih leží Soběslav. Z Tábora sem vede nová dálnice, takže jsme se po ní svižně projeli. Ale to už byl večer a čas se vrátit zpátky domů.

20161203_080641

V neděli jsme vyjeli na Veselý Kopec nedaleko Chrudimi. Zajímavý je tím, že je tu muzeum v přírodě a každoročně se tu konají přehlídky starých řemesel. Jsou tu i ukázky starých domů, takže můžete vidět, jak lidé dřív bydleli. Vypadá to celkem malebně, ale asi to tenkrát nebyla žádná legrace. I když pro mě by to nebyl problém. Tenhle víkend jsme si parádně užili historie. A docela rád jsem se zase vrátil do přítomnosti, do svého salónu. Tak se na mě přijďte mrknout. Kam? Najdete to na mém webu.

Nashle!

Váš TT

Komentáře

komentář