Potkali se u Kolína. Pohádku o dvou medvídcích zná snad každý. Nikdy se neokouká, odolává zubu času a nestárne. I já stárnu jen velmi pomalu a na to, že víkend co víkend brázdím českou a moravskou krajinu, vypadám pořád jako nový. Ale na klidné vyjížďky v rovinatém Kolínsku jsem mohl protentokrát zapomenout. Mám za sebou doposud asi největší zápřah svého krátkého života. Z Kolína si mě totiž vyzvedl pan Josef Uhlíř, a jak se ukázalo, je to opravdu náruživý řidič. Bez nadsázky mohu říct, že v okolí Světlé nad Sázavou na Vysočině snad není cesta, po které bych nejel. Bylo to naprosto úžasné. Splněný sen každého pořádného auta i řidiče. Prostě užívat si jízdu naplno.

chlapisko

Samozřejmě jsme zajeli i na hrad, tentokrát to byl ten v Lipnici nad Sázavou. Monumentální stavba v 18. století vyhořela a do dneška se opravuje. Holt některé věci nejde uspěchat. Navštívili jsme také Humpolec, kde se narodil slavný básník Ivan Martin Jirous. Potom také Havlíčkův Brod, což je město, které je prý přímo uprostřed České republiky. I proto je to důležitá dopravní křižovatka a Tomáš Tucson tady logicky nemohl chybět. Ale jen na chvíli, protože hned jsme jeli dál. Směrem na Žďárské vrchy. Do Hlinska, na Svratku a do Sněžného.  A pak zase zpátky na Vysočinu. Ve dne v noci, jezdili jsme celý víkend. Kola se musí točit.

lipnice

Neděle byla ve znamení dalšího průzkumu vysočinských silniček. Občas už jsme narazili na sníh, ale s tím jsem si hravě poradil. Začínám si myslet, že bych měl jezdit hlavně v horách. Přijde mi, že pro kopce a úzké silničky jsem byl stvořen. Řidiči jsou se mnou odvážní a jen tak něčeho se nezaleknou.

Pořádně protažený mířím do Hyundai HB v Havlíčkově Brodě, tak se stavte a jízda může pokračovat. Čekám na vás.

Váš TT

Komentáře

komentář