Po obhlídce Milešovky, ze které jsem toho tentokrát moc neviděl, mě čekal Trutnov. Podkrkonoší je nádherný kraj a pro terénní auta, jako jsem já, je tady hotový ráj. Samé kopce a zatáčky, úzké silničky a spousta možností protáhnout a ukázat svaly. V pátek jsem tedy s napětím očekával, kdo si pro mě přijde. A bylo to dobré. Dorazil pan Svoboda, který měl jasný plán. Jeden den se projedeme po Trutnovsku a druhý se podíváme na Kralicko.

1-bobovka

Adršpašské skály. To byl náš hlavní sobotní cíl. Vrněl jsem blahem. Cesta nebyla snad ani na chvíli rovná a dlouho jsem se tak neprojel. I pan Svoboda si liboval a o zbylých členech rodiny ani nemluvě. Když jsem viděl, jak se jim jízda se mnou líbí, snažil jsem se o to víc. Ve skalách jsem byl poprvé a je to paráda. Škoda, že si na žádnou nemůžu vyjet, určitě bych to zvládl, ale bohužel tam nemají tak silné skoby, které by mě unesly.

13-adrspach

Pak jsme přejeli na přehradu Les Království, což je snad nejkrásnější přehrada u nás. Určitě se sem zajeďte podívat. Jestli se v pohádkách někdy stavěly přehrady, musely vypadat nějak takhle. No a samozřejmě jsme nemohli minout zámek Kuks. Naprosto úžasné sochy z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Kdo neviděl, musí sem zajet. Celé místo má výjimečnou atmosféru.

kralovstvi-lesa

Neděle byla ve znamení Králíků. Tedy, ne že bychom jeli někam na dobrý oběd. Vyrazili jsme do Králíků, což je městečko s asi čtyřmi tisíci obyvateli v okrese Ústí nad Orlicí. Kolem je poměrně divoká a nedotčená příroda. Tady jsme navštívili příbuzné Svobodových, takže jsem byl zase jednou v centru obdivu. Bylo to moc milé. Na zpáteční cestě si pro mě moji výletníci připravili překvapení. Zajeli jsme se podívat na výlov rybníka Opočno. To byla teprve zábava. Byla tam strašná spousta lidí a těch ryb. Na to jen tak nezapomenu…

19-klaster-hedec-kraliky

Na závěr ještě obligátní bobová dráha. Nějak se mi v poslední době stává, že mí pasažéři se mnou rádi jezdí na bobové dráhy. Budu o tom muset přemýšlet, protože mě zatím nenapadá žádné přijatelné vysvětlení. Asi to bude tím, že ježdění na bobové dráze je prostě zábava. Tedy jak pro koho, říkám. Kdyby vás něco napadlo, napište mi prosím do komentářů. Díky.

Těším se na Vás příště.

Váš TT.

Komentáře

komentář