A já už vím, zač je v Pardubicích perník. Je sladký a voňavý, to mi věřte. Ale musí se jíst venku, drobečky na sedačkách moc nemusím. I když jsem se ve městě moc nezdržel, musím říct, že Pardubice se mi moc líbily. I přes to podzimní počasí a ranní i večerní mlhy. S rodinou Kašíkových jsem se rozhodně nenudil. V pátek jsme si společně projeli celé město a udělali pár nákupů. Všude už je vánoční výzdoba a advent už je za dveřmi. Tak mě napadá, už jste psali Ježíškovi? Já ano a jsem moc zvědavý, jestli mi splní všechny přání. Byl jsem přece úplně vzorný…

auto

V sobotu dopoledne jsme se projeli kolem Sečské přehrady. V létě je tady krásně a Pardubičáci se sem prý jezdí koupat. Ale i na podzim to tu není špatné a aspoň je tu klid a krásný rozhled do okolní krajiny. Podívali jsme se i do Chrudimi, na Resslově náměstí tu mají moc pěkný kostel. Na večer jsme ještě udělali malý okruh přes Roudnici, Hrádek a Lázně Bohdaneč. Víte, že do tohoto lázeňského městečka jezdila z Pardubic vůbec první pravidelná autobusová linka? Už v roce 1908.

něco

V neděli jsem se s Kašíkovými moc dobře projel. Protáhl jsem se na hradecké dálnici až do Prahy a dál po okruhu směrem na Beroun. Cílem naší cesty byl Karlštejn. O tomhle hradu jsem vám tu už myslím psal. Letos má jeho zakladatel Karel IV. kulaté výročí. Kdyby žil, bylo by mu už sedm set let. Ještě jsme mrkli, co je nového na Americe – tu známe dobře – a pak byl čas vyrazit zase zpátky do Pardubic. Jízda rovinatým Polabím je zážitek. Sychravé podzimní počasí si na nás nepřišlo, protože jsme u mě měli pěkně útulno a teploučko. Myslím, že na zimu jsem připraven. A co vy?

Zdraví Váš TT

Komentáře

komentář