Tak jak jste si užili Svatomartinskou husu a víno? Já skvěle. V Hradci Králové se mi moc líbilo a výlet až do Kopřivnice s plně naloženým autem byl velký zážitek. Ale popořadě. V pátek si pro mě přišla paní Eva a odvezla mě do Náchoda, kde s celou svojí velkou rodinou žije. To bylo přivítání, co vám budu povídat.

V sobotu jsme vyjeli směr severní Morava, na Svatomartinské hody na ranči. Nejdřív jsem si myslel, že budeme soutěžit v házení něčeho někam, ale pak jsem zjistil, že nejde o házení, ale o hodování.  Tedy, že se bude jíst a pít. Já jsem dostal už v Hradci napít, co se do mě vešlo, a tak jsem si celý víkend už nikde nic nedával. Zato mí pasažéři si to pěkně užívali. Bylo jich celkem pět a do kufru jsem ještě musel vzít kočárek a spoustu zavazadel.

Z Náchoda jsme tedy vyrazili směr Rychnov nad Kněžnou, Česká a Moravská Třebová až do Olomouce. To je moc pěkné město a doufám, že se sem někdy podívám na delší dobu. Pak jsme přes Lipník nad Bečvou, což je také moc pěkné, starobylé město, kterým od nepaměti prý procházela obchodní stezka, pokračovali až do Kopřivnice. Tam jsme strávili super odpoledne na ranči, což je takové místo, které připomíná divoký západ. Lidé tu chodí oblečení jako kovbojové a někteří se tak i chovají. Musel jsem se s některými vyfotit, jak to tady bylo pěkné. Dokonce nám napadl první sníh.

cowboys

Zajeli jsme ještě do Frenštátu na trhy a do Štramberku. Tady se dají koupit ty slavné uši. Ale pozor, nejsou to normální uši. Jde o cukrářský výrobek, kterému se jen tak říká. Prý je moc dobrý, já spíš koukal, jak velké z něj budou drobky.

I když nám počasí při výletu moc nepřálo, moji cestovatelé byli spokojení. Udělal jsem jim krásně teplo a útulně. A jsem připravený i na vás. Tak se mějte a stavte se na projížďku.

Váš TT

Komentáře

komentář