Na tenhle výlet jsem se těšil jak děti na vánoce. Vždyť kdo by se nechtěl podívat do hlavního města módy, umění a tentokrát i světového automobilismu? To je úplný svátek. U toho jsem nemohl chybět. Moje rodná značka se navíc chystala v Paříži představit několik úžasných novinek, na které jsem byl ohromně zvědavý. Netrpělivě jsem proto vyčkával, kdože si pro mě přijde. Hyundai totiž vyhlásil speciální soutěž, jejíž vítěz mohl se mnou za odměnu vyrazit právě do města nad Seinou.

paříž

V pátek ráno se objevil na první pohled sympatický mladík Martin a společně jsme po vyřízení všech formalit vyjeli směr Plzeň a dál na Rozvadov. Cesta po dálnici nám velmi rychle ubíhala a co nevidět jsme byli v Německu. Tam se může jeden trochu rozmáchnout a krajina nám rychle mizela za zády. Večer už jsme projížděli po předměstích francouzské metropole. Společně jsme si pobrukovali známou písničku od Olympiků. Tedy já spíš jen tak lehce udával rytmus. Ubytovali jsme se v jednom menším hotelu docela blízko haly Parc des Exposition v centrální Paříži v Porte de Versailles, kde se celá automobilová sláva po dva týdny odehrávala. Protože se výstaviště nachází na jihozápadním okraji města, měli jsme tak při příjezdu možnost projet si celou Paříž. A je to tady docela frmol. Ovšem i zde jsem většinu aut převyšoval a neztrácel tak v provozu přehled a potřebnou důstojnost.

paříž

V sobotu ráno jsme se vydali k výstavišti. Já jsem na samotnou výstavu jet nemohl, a tak jsem zůstal venku na parkovišti. Dozvěděl jsem se tu ale všechno důležité. Hlavně to, že se tu poprvé ukázala moje nová sestřenice i30. Prý jí to moc sluší a prý je úplně celá vyráběná ve stejné fabrice jako já – tedy v Nošovicích u nás ve Slezsku. Všichni z ní byli nadšení. Už se těším, až jí potkám někde na silnici. Prý by to mělo být někdy po Novém roce. Rodina Hyundai má zkrátka všude dobré jméno. I ve Francii.

Martin se vrátil z prohlídky moc spokojený, a ještě jsme společně stihli projížďku za město. Z Paříže to není daleko do Le Mans, kde se jezdí slavné automobilové závody. Zamířili jsme i na Chateau-Thierry American Monument, památník, který vznikl v roce 1937 k uctění francouzských a amerických vojáků padlích za 1. světové války. Odtud jsme ještě mrkli do Orleánsu, který je známý…čím je vlastně známý? Napište mi prosím do komentářů. Uvidíme, na co přijdete.

památník

V neděli jsme vyrazili na zpáteční cestu. Docela nám to uteklo a večer jsme byli v Praze. Stálo to za to a já už se těšil, jak si pěkně odpočinu. Měl jsem toho tentokrát plná kola.

Ale už se moc těším na další výlet, klidně třeba zase za hranice. To nechávám na vás.

Tak zatím nashle!

Váš TT

Komentáře

komentář