Už to vypadá tak, že kromě vína, jeho ochutnávání, Ještědu a dálnice D1, se stanu také odborníkem na nakupování. Minulý víkend jsem v této oblasti významně potrénoval a společně s paní Jane jsme toho zvládli opravdu hodně. Ale popořádku…

Do Mladé Boleslavi jsem se moc těšil. Je to město nedaleko od Prahy a kromě jiného se tu prý hraje docela dobrý fotbal a hokej. Součástí města je i několik nákupních středisek. S Jane, která si mne v pátek vyzvedla v místním autosalonu KB Car, jsme však zamířili směr Praha, abychom si ve večerních hodinách užili cvrkot v obchodech na Černém mostě. Pěkně jsem si v garážích popovídal s ostatními, zatímco lidé všude kolem velmi tvrdě nakupovali. Zpátky do Boleslavi jsme se vrátili až v noci.

drsná jane

V sobotu ráno jsme vyjeli na výstavu psů. Jane tam měla nějakou práci a já jsem využil příležitosti a s jedním z účastníků jsem se skamarádil. V neděli jsme vyjeli do Kutné Hory. Mají tam slavný chrám svaté Barbory. Tahle gotická katedrála je od roku 1995 na seznamu světového dědictví UNESCO. Její stavba ale započala už v roce 1358. Kutná Hora bývala velmi bohaté město, protože se tu těžilo stříbro pro celé království. Paní Jana se ještě podívala do kostnice v nedalekém Sedlci a pak jsme zamířili do Hradce Králové, kde jsem si prohlédl místní Katedrálu svatého Ducha. A samozřejmě jsme vyrazili na nákupy, místní obchodné centrum stojí za návštěvu.

foto2

foto3

No a největší překvapení nakonec. Zjistil jsem, že Jane má taky svůj blog a že jsme vlastně kolegové. Nafotili jsme společně pár pěkně tvrdých fotek, ze kterých mi doteď pěkně lítají otáčky. Jane v drsňáckém oblečení a s kladivy nad mou kapotou byla prostě super! No posuďte sami.

foto4

Těším se na příště.

Váš TT

Komentáře

komentář