Mám příbuzenstvo úplně po celém světě. Ano, je to tak. Hyundai je velká rodina a my, kteří jsme se narodili v Nošovicích, nezůstáváme jen v Čechách. Vozí nás coby nemluvňata doslova po celém světě. Tak mám možnost se občas doslechnout, jak se mým bratrancům a sestřenicím daří, co je kde nového a tak. No a často se ke mně dostanou jejich stesky na to, jaká je to zvláště v jižních zemích nuda. Ono teplo a sluníčko je moc fajn, ale čeho je moc, toho je příliš. A tak jsem rád, že si v České republice můžeme užít od všeho trochu. Máme tu krásné počasí, déšť, zimu, sníh i vedra. Přesně jako byl ten minulý víkend.

auto

V pátek jsem společně s panem Doležálkem odjel za jeho rodinou v Liberci. Společně s mladou paní a synátorem jsme totiž hned po obědě vyrazili na dlouhý výlet za jejich babičkou do Mikulovic u Jeseníku. A tak jsem si opět po čase projel cestu kolem zříceniny hradu Trosky, Jičína a Hořic, kde dělají skvělé čokoládové trubičky. Jeli jsme přes Hradec Králové až na zámek v Častolovicích. Tam jsme si prohlédli park a pokračovali na Vamberk, Žamberk a Králíky. Bylo krásně a já jsem po příjezdu k babičce dostal čestné místo k parkování hned vedle kostela. Výhled jsem měl parádní.

V sobotu jsme si udělali malý výlet po okolí a pak byl čas na návrat do Liberce. Zastavili jsme se u Hradce Králové a prohlédli si památník bitvy z roku 1866. Pruská armáda vedená králem Vilémem I. a legendárním náčelníkem generálního štábu generálem Helmutem von Moltkem zde drtivě porazila rakousko-saskou armádu polního zbrojmistra Ludvíka von Benedek. Evropa prý po této bitvě už nikdy nebyla taková, jaká bývala dřív. Ale to jen tak na okraj.

pole

V neděli jsme přivítali podzim. Mlha a pošmourno, déšť a docela chladno. Ale mně to nevadí. Ty změny jsou kořením, které mám rád, a je dobré vědět, že nic netrvá napořád. Já ale s ježděním po Čechách zatím rozhodně nekončím, tak mrkněte do kalendáře a přijďte. Čekám na vás.

mlha

Váš TT

Komentáře

komentář