Moje turné na severu pokračuje. Tentokrát jsem se zvědavostí očekával, kdo dorazí do KB car v Liberci. Už jsem měl chuť se pěkně projet a navíc předpověď počasí slibovala slunečný a teplý víkend. Nakonec přišli Svobodovi a vzali si mě k sobě domů. Hned mi bylo jasné, že si spolu užijeme spoustu zábavy. Moc sympatická rodinka. I když tedy vstávat v sobotu v půl páté ráno, to moc zábavné není. Měli jsme ale před sebou dlouhou cestu. Vždyť jsme jeli až do Lednice. Ano, tam jsem byl už několikrát a dobře mě tam znají. I vyhlášená restaurace U Tlustých už mi skoro drží místo na parkování. Jinak Lednický minaret je úžasný. Víte, že je jen o 2,5 metru nižší než Petřínská rozhledna? V letech 1797-1802 jej nechal vystavět Alois z Lichtenštejna tak trochu na truc místním církevním hodnostářům, kteří mu zatrhli stavbu druhého kostela. K nejvyššímu ochozu vede úctyhodných 302 schodů. A víte, kolik jich vede na Petřín? Schválně, napište mi do komentářů.

Svobodovi

lednice

Po návštěvě Lednice jsme vyrazili do Mikulova na Svatý kopeček. To je známá přírodní rezervace. Na vrchol vede křížová cesta. Odtud jsme pokračovali do Popic, kde Svobodovi ochutnali víno u pana Žídka. Byl to krásný večer. Vinařské výlety, to je moje.

Mikulov

V neděli jsme si zajeli do Obřího sudu. A ne, nebojte, s vínem to nikdo nepřehnal. V žádném vinařském sudu jsme nejezdili. To jsme si jen po návratu do Liberce zajeli do sportovního areálu, který se tak jmenuje. Mají tu perfektní bobovou dráhu, ze které je parádně vidět Ještěd. Já jsem teda nejezdil, ale Svobodovi byli nadšení. Ovšem ne tak, jako z jízdy se mnou. Celý víkend mě pořád chválili a říkali mi Tomášku. Až jsem se pod svým bílým lakem červenal. Jsem moc rád, když můžu povozit někoho, kdo je takový nadšenec do Hyundai.  Už se těším na další z vás.

Tak se mějte a nashle!

Váš TT

Komentáře

komentář