Chomutov byl moc milou zastávkou na mé tour po severu Čech. Lidé se tu ke mně chovali hezky. Úplně paf jsem byl z Jelínkových. Báječná rodina! Od první chvíle jsem věděl, že si společně hodně užijeme. V sobotu jsme vyrazili na výlet nejdříve do muzea vojenských letadel v Air Parku ve Zruči u Plzně. Jsou tu stroje z období studené války a musím říct, že některé z nich ještě dnes budí hrůzu. I když občas musíte použít hodně představivosti, abyste uvěřili, že tihle kovoví ptáci se dříve proháněli po obloze. Samozřejmě jsem si nemohl nechat ujít příležitost se s některými vyfotit. Silný stroj patří k silnému stroji, ne? V první řadě bych však rád poděkoval rodině Tarantíků, kteří sbírku letadel založili a pečlivě se o ni starají.

letadlo

Další zastávkou byla Plzeň. Na hlavním náměstí, které se jmenuje náměstí Republiky, stojí katedrála svatého Bartoloměje, která má nejvyšší kostelní věž u nás. Měří 102 metrů a je z ní vidět do dalekého okolí. Nahoru jsem nemohl, tak jsem se u ní alespoň nechal vyfotit. Prohlédli jsme si město a znovu jsem se podíval i do plzeňské zoologické zahrady. Už mě tu znají, a tak mě hezky přivítali. Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili u Nechranické nádrže. Dýmající elektrárna na obzoru byla jak z filmu Karla Zemana.

přehrada

čoud

A v neděli do Prahy. Projeli jsme se po Jiráskově mostě a kolem Tančícího domu. Mám rád ten místní shon a zdánlivý zmatek. Město příjemně pulsuje životem. Mohl bych tu jezdit pořád. Pak jsme ještě zajeli na Karlštejn. Tenhle hrad už dobře znám a patří k mým nejoblíbenějším. Líbí se mi, jak se majestátně tyčí nad okolními lesy. Skoro jako já, když odpočívám na parkovišti. To je jen takový můj humor…Doufám, že o něj nepřijdu, mířím totiž do Mostu. Tak na viděnou.

A mějte se hezky!

Váš TT

 

 

Komentáře

komentář