Teplice jsou lázeňské město plné krásných domů a širokých ulic. Cítil jsme se tam moc dobře. V Hyundai Centru Norte se o mě dobře starali a musím jim za příkladnou péči poděkovat. V pátek navečer si mě vyzvedl pan Milan Belan a odvezl si mě k sobě domů. V sobotu jsme pak vyrazili kolem řeky Labe do Litoměřic. Silnice se tu krásně vine podél vody, a kdo tu ještě nejel, určitě by to měl zkusit. Pokračovali jsme směrem na Úštěk a Českou Lípu. Tam jsem byl nedávno. Někde tady mají skvělou zmrzlinu, pokud si dobře pamatuju. Projeli jsme Doksy. V létě tu bývá spousta lidí a není se co divit. Je tu krásně. Nedaleko je Máchovo jezero a v podkroví místní knihovny je muzeum populárních postaviček Čtyřlístku.

šutr

Jeli jsme také přes Bělou pod Bezdězem. Místní hrad je parádní a tak jsem se s ním musel nechat vyblejsknout. Co na to říkáte? Prý tu byl ve třináctém století vězněn pozdější král Václav II. se svojí matkou Kunhutou. Velká věž je vysoká 40 metrů a má místy pět metrů silné zdi. Je to vůbec nejlépe dochovaný hrad Přemysla Otakara II. Úžasná památka. A to nebyl hradům ještě zdaleka konec. Čekal nás totiž ještě jeden, tedy lépe řečeno jen jeho trosky.

Ano, Trosky. Je to prý symbol Českého ráje. Tvoří je dvě věže, nižší Bába a vyšší a nepřístupnější Panna. A víte, že jde o jeden z nejnavštěvovanějších hradů v Čechách?  A teď už všichni vědí, že tu byl i jeden z nejoblíbenějších cestovatelů po českých zemích – Tomáš Tucson. Dělám si srandu… Byl to krásný výlet, a to jsme ještě stihli zajet do zámeckého komplexu Sychrov, což byl oproti tajuplným Troskám a Bezdězu docela kontrast. Je tu krásný park a zahrady. A prý sem velmi rád jezdil i skladatel Antonín Dvořák. Do Teplic jsme se vraceli až pozdě večer a střechou do mě svítily hvězdy. Byla to romantická podívaná.

trosky

V neděli jsem se opět po čase podíval do Prahy. Hlavní město je o prázdninách klidnější než jindy. Bylo to fajn a hezky jsme se projeli městem.

Příští týden budu v Roudnici nad Labem, tak jestli jste z okolí, stavte se.

Krásný srpen přeji.

Váš TT

Komentáře

komentář