„Měsíc je jak Zlatá bula sicilská…,“ chtělo se mi zazpívat. Dorazil jsem právě do Roudnice nad Labem, kde žije autor této známé písně Michal Horáček. Ale bude lepší nechat to na opravdových zpěvácích, řekl jsem si, třeba si ji poslechneme při víkendovém výletu v mém rádiu. A víte, že ano! Skutečně nám ji zahráli. Ale nepředbíhejme…V Hyundai Centru Norte si mě v pátek vyzvedli Svobodovi. To jsem ještě nevěděl, že mě čeká jeden z nejdelších výletů vůbec. A k tomu kopec zábavy. Pan a paní Svobodovi s sebou měli svou dcerku Amálku, které jsme do mě dali sedačku, aby se nebála a dobře se jí s námi jelo. Vyrazili jsme přes Budyni nad Ohří a Libochovice do Loun. Příjemná projížďka po městě a pár fotografií, však to už známe. Zpátky jsme to vzali přes České Středohoří a kolem Milešovky. Na dé osmičce jsem se trošku rozparádil a ukázal Svobodovým, že nejsem žádný louda.

Family

V sobotu jsme brzy ráno vyjeli do Jičína. Tomuhle městu se říká „město pohádky“, což je proto, že v nedalekém lese Řáholci žije loupežník Rumcajs se svou ženou Mankou a synkem Cipískem. Všichni tu na sebe musí být hodní, protože jinak by měli co dělat s Rumcajsovými bambitkami. Pak jsme zamířili do ZOO Dvůr Králové nad Labem. Jak jsem zmínil dříve, na ZOA už jsem tak trochu odborník. A ta ve Dvoře Králové u mě od teď jasně vede. Je totiž jediná, kam se smím podívat i já. Mohl jsem si zblízka prohlédnout zebry, antilopy, pakoně a nejrůznější ptáky. No a podržte se! Mají tu i lvy. Viděl jsem je na vlastní světla. Náramně jsme si to všichni užili. Nejvíc nadšený jsem byl já a Amálka. Vůbec se nám nechtělo pryč. Zajeli jsme ještě do Kuksu, což je národní kulturní památka, ovšem se zvěří v okolí tu už není zdaleka taková zábava. Nakonec se Svobodovi rozhodli, že zajedou navštívit babičku a dědu do Šumperka. A to se mi líbilo. Před námi byla pěkně dlouhá cesta přes Jaroměř, Nové Město nad Metují, Dobrušku až na Moravu. Do cíle jsme dorazili navečer. Prarodičům jsem se moc líbil, a tak jsem docela rád zůstal přes noc.

jičín

Nedělní ráno bylo deštivé, což může být problém, když nemáte spolehlivý vůz. Se mnou je to však hračka. Čekala nás cesta zpět přes Hradec Králové a Liberec a utekla nám, než by se řekl Ještěd. Nahoře to moc dobře znám, tak jsme tam tentokrát ani nemuseli.

Mám rád, když jsou mí pasažéři spokojení a Svobodovi byli nadšení moc. A tak to má být. Chcete to zkusit také?

Tak se těším příští týden v Ústí nad Labem!

Váš TT

Komentáře

komentář