Jsem na sebe hrdý! Ano, může to znít nabubřele, ale myslím, že na to mám právo. Vždyť kdy jste naposledy vzali svou rodinu někam na výlet? A ne jenom na jeden den, ale na celý víkend, abyste si užívali společně strávený čas. Tohle všechno můžu nabídnout. Přesně jako Kunešovým, se kterými jsem měl tu čest právě tento víkend. A bylo to moc fajn. V pátek mě paní Vorlová z Autosalónu Most předala panu Kunešovi a vyrazili jsme společně s jeho manželkou do Žatce do místního Chrámu piva a chmele. Mají tu moc pěkné muzeum věnované pivovarnictví. Vždyť se taky v okolí pěstuje ten nejkvalitnější chmel na světě. Já pivu moc nedám, mám radši dobrý diesel, ale lidé vypadali spokojeně a pěkně nás přijali. Na okukování už jsem zvyklý, takže fotky jsme zvládli takřka jako profesionální celebrity.

žatec

V sobotu jsem na zadních sedačkách uvítal dva mladé od Kunešových a vyjeli jsme do Ústí nad Labem. Místní ZOO je prý vyhlášená. Pokud já můžu soudit, pár zoologických už jsem navštívil, za návštěvu to určitě stojí. Mají zde tuleně obecné a s nimi je vždycky velká sranda. Podívali jsme se ještě na Střekov, což je hrad tyčící se nad městem. Jeho zvláštní atmosféru popisoval ve svých dopisech i slavný Johann Wolfgang Goethe nebo Richard Wagner, kterého údajně místo inspirovalo ke složení opery Tannhäuser.

zoo

Neděli jsme strávili v okolí města Most. Z hradu Hněvín je krásný výhled do okolí. No a byla by to nuda bez pořádné koupačky a tobogánů. Já se samozřejmě klouzat nemohl, protože mi to díky všem protiskluzovým a stabilizačním systémům moc nejde, ale Kunešovi si to v místním Aquadromu užili do sytosti. Odpoledne ještě pár nákupů, to abych předvedl, že v kufru mám vždycky dost místa.

auto

Zajímavé bylo muzeum čertů v Úštěku. Mají zde celou plejádu pekelníků. A mimochodem, věděli jste, že posláním českého čerta je šířit lásku, humor a očišťovat svět lidí od nekalých úmyslů? Já tedy ne, ale tady to tvrdí. Tak se přijeďte podívat.

čerti

Loučení s Kunešovými bylo těžké. Zapadl jsem do jejich rodiny jako další člen a odcházelo se mi špatně. Ale snad se ještě někdy uvidíme. Spěchám do Teplic. Tam jsou lázně, tak už se těším na ten klid a pohodu. Tak se stavte.

 

Váš TT

Komentáře

komentář