Je ze mě odborník na víno. Bílé, červené, růžové, suché nebo polosladké. Všechny je znám. O víkendu jsem totiž opět zavítal na Moravu. Tentokrát jsme jeli ve třech. V Plzni si mě v pátek vyzvedl pan Hanel s přítelkyní a v sobotu brzy ráno jsme vyrazili po dálnici směr východ. Provoz nebyl nijak velký, a tak jsme před obědem dorazili do Hustopečí. Prohlédli jsme si místní náměstí, blízkou vesnici Zaječí a zdejší vinařství U Kapličky. Prý se tu točil známý film Bobule. Nevím, do kina moc nechodím. Výhled na celou Pálavu z rozhledny Daliborka je ovšem famózní. Ideální místo pro výlet ve dvou.

kaplička

No a pak se jelo do Lednice. Místní Lednicko-Valtický areál je světoznámý. Je tu spousta zajímavých staveb a památek, stejně jako exotických rostlin. Navíc je poblíž výborná restaurace U Tlustých, která prý rozhodně stojí za návštěvu. Zajeli jsme ještě na skok do Valtic, což je snad nejznámější vinařské městečko s krásným zámkem. Sídlí tu také Salón vín České republiky, kam se každoročně vybírají ta nejlepší vína. A ještě Mikulov – kdo by ho neznal. Tohle město prostě vínem žije a vínařství tu má tradici už z dob starověkých Římanů, kteří zde založili první vinice.

hujer na vinici
lednice valtice

V neděli jsme vyjeli do Znojma. Historické město s mnoha památkami určitě stojí za návštěvu. Z Radniční věže je prý krásný výhled do kraje. Já jsem tam samozřejmě nebyl, ale dokážu si to představit. Navíc jsem se musel věnovat fanouškům, kteří si mě přišli vyfotit. Na závěr našeho zamilovaného víkendu jsme vyjeli do Telče. Zdejší Staré město je krásné a právem patří na seznam UNESCO. Moc hezká zastávka.

Telč
Pak už zbývala jen cesta nazpět do Plzně. Náležitě jsem si ji vychutnal, jako zkušený harcovník, řekl bych. A samozřejmě znalec vína, to už je po tomto víkendu jasná věc.

Tak přijďte ochutnat.

Váš TT

Komentáře

komentář