Prázdniny jsou v plném proudu, je teplo, všichni jsou uvolnění a bez stresu. Jen já byl celý týden jako na trní. Ta představa mi nedala v klidu odpočinout. Byl jsem totiž zvědavý, zda opět vyrazíme na Moravu. V poslední době jsem tam totiž pečený vařený a už jsem si tam začínal zvykat. Nakonec to ale nedopadlo. V pátek si mě vyzvedli Vachkovi a vyjeli jsme na spanilou jízdu po středních Čechách. Na Křivoklát, kde to moc dobře znám, protože jsem tam už vezl několik zájemců o cestování se mnou. Ty silničky v okolí mi nikdy nezevšední a jezdí se mi po nich krásně. Navíc počasí nám přálo a provoz nebyl velký. Víte, že Křivoklát je jeden z nejstarších hradů u nás? Zmiňuje ho i kronikář Kosmas v souvislosti s knížetem Vladislavem I., který na něm měl v letech 1110-1113 věznit svého bratrance Otu Olomouckého. No, ony se tam v průběhu staletí věznili různé prominentní osoby tak často, až se z hradu stala po nástupů Habsburků oficiální státní věznice. Ale nechme temné minulosti.

křivoklát

Z Křivoklátska jsme v sobotu ráno vyrazili, směr sever. Zastávka v hotelu a restauraci Větruše u Ústí nad Labem byla příjemným zpestřením. A ZOO ve městě je vyhlášená. Vachkovi se tam museli podívat. Mně stačila prohlídka místního parkoviště a musím říct, že na pár skutečných exponátů jsem tam také narazil.

zoo

Pokračovali jsme do České Lípy a hlavně do Stráže pod Ralskem, kde prý mají vynikající zmrzlinu. Jen příchutí tu nabízejí asi padesát. Vachkovi si moc pochutnali a já byl rád, že zmrzlinu jedli jen venku přede mnou. Za prvé mi asi nechutná, nemám ji ani pořádně čím ochutnat, a za druhé si myslím, že by mi na sedadlech dělala jen ošklivé skvrny.

zmrzlina

Máchovo jezero je v toto roční období skoro povinnost. Nebylo úplné vedro, a tak jsme se moc dlouho nekoupali. Ale za návštěvu to stálo. Okolní lesy jsou úžasné a určitě plné hub. No a nebyla by to správná vyjížďka na sever bez návštěvy Ještědu. Vracím se tam rád. Na fotkách mi to tu vždycky moc sluší. Při zpáteční cestě jsme si ještě projeli Prahu, což byla docela příjemná záležitost. Ospalá letní atmosféra, skoro žádný provoz. Takhle kdyby to bylo pořád…Tak užívejte léto a přijďte se projet i vy.

Těším se na shledanou.

Váš TT

Komentáře

komentář