Karlovy Vary se postupně dostávají z pofestivalové kocoviny. V ulicích v centru města se probouzí normální život, který překrylo v první polovině července řádění českých VIP celebrit. I já jsem si to ve Varech pěkně užil a zase se sem rád podívám. V pátek odpoledne si mě tu vyzvedli Koněvalíkovi a hned od začátku to vypadalo na víkend plný legrace. Je příjemné občas na volantu cítit ženské ruce a musím říct, že paní Lenka za to uměla pěkně vzít.

žena
Nejdříve jsme objeli nějaké nákupy. Docela příjemná změna proti návštěvám osamělých hradů a Ještědu. Aspoň mám možnost na parkovišti okouknout kolegy a kolegyně jiných značek. Mám taky radost, že potkávám stále víc a víc svých příbuzných z Nošovic i z daleké Koreje. Dozvím se tak nejnovější drby. Jak víte, s nakupováním nemám problém. Uvezu zásoby na hodně dlouho a navíc nic nerozsypu, protože mám v kufru vychytaný držáky. Výzva byla až návštěva obchodu IKEA, ale i tam jsem si poradil a nábytek složený v krabicích ve mně zmizel bez přemlouvání. V zámečku Doubí v Karlových Varech je největší výstava medvědů v České republice. Tam jsme nemohli chybět. Až na místě jsem ale zjistil, že žádného grizzlyho neuvidím, protože všichni medvědi byli plyšoví. Ale i tak to byla docela zábava. Děti sem mohou přinést svého vysloužilého méďu, který se tak může stát dalším exponátem výstavy, která tak roste a roste. No a pak jsme se ještě zastavili na chalupě.

chalupa

Na skutečné živé medvědy ale došlo taky. Jak jsem zjistil, Koněvalíkovi mají rádi zoologické zahrady. O víkendu vyrazili hned do dvou. V Praze a Plzni. Nevím, která je lepší. Oni byli nadšení z obou. Ta v Praze je nepochybně známější a větší, ale v Plzni zase mají šimpanze učenlivé, což jsou prý skoro lidé a jejich expozice patří k nejnavštěvovanějším vůbec. Užili jsme si pěkný rodinný víkend a Koněvalíkovi byli moc spokojení.

zoo

Jo a stavte se příští týden v Chomutově.

Těším se na Vás.

Tomáš T.

Komentáře

komentář