Projížďka jen ve dvou! To tu dlouho nebylo. V pátek si mě v plzeňském Autosalonu Šrámek omrknul sympatický pán a než bys řekl „Tomáš Tucson“ už jsme si to pelášili směr Šumava. Pan Beran je totiž ze Železné Rudy a tak mě vytáhl na projížďku po místních silničkách. Bylo to moc fajn. Já stejně jezdím v létě radši na hory než k moři. Víc mi to tam sluší, jak je ostatně vidět na fotkách.

šumava

V sobotu dopoledne jsme vyjeli na Moravu. Projeli jsme celou Šumavu až na Českobudějovicko a pak dál po menších silničkách do Velkých Pavlovic. Konaly se tu slavnosti vína a meruněk. Lidé se tady na mě smáli a zpívalo se až do noci. Veselý kraj! Ráno nás čekala cesta do Prahy. Jízda po „dé jedničce“ se obešla bez komplikací a kolem poledního jsme přijeli do hlavního města. Svatý Václav je pořád na místě, zato Národní muzeum se mění. Pod plachtou se něco děje. Doufám, že z něj neudělají banku…

Sklepy

praha

A pak už samozřejmě Karlovy Vary. Je tu přece filmový festival a každý, kdo něco znamená, tu musí aspoň na chvíli ukázat svůj obličej. Nesměl jsem tedy chybět. Jako správná celebrita jsem se dostal až k červenému koberci.

vary

Z Varů jsme zajeli do Chebu. To je město až úplně na západní hranici naší země. A je moc pěkné. Ještě nikdy jsem tu nebyl a musím říct, že zdejší náměstí patří k těm nejhezčím, co jsem kdy viděl. Podívali jsme se na vyhlášenou městskou rezervaci Špalíček, Chebský hrad a Klášterní zahradu. Pak hned zpátky do Plzně. Takový víkend ve dvou potěší. Díky, pane Berane.

cheb

A co vy ostatní? Čekám na Vás. Tak nashle!

Váš TT

Komentáře

komentář