Na viděnou, Praho! Vyrážím na turné po českých a moravských městech. Budu k vidění v autosalónech Hyundai, kde si mě můžete vyzvednout a vyjedeme spolu do okolí. Přesný rozpis najdete na mých webových stránkách. První zastávkou byla Příbram. Zabydlel jsem se v autosalónu RV Autoprofi, kde si mě v pátek vyzvedl pan Bostl.

rodina novákovaStaré hornické město, kde se už ve středověku těžilo stříbro, má zvláštního ducha. Víte, že v okolí byly v padesátých letech tábory na převýchovu politických vězňů, kteří tu těžili uran? V sobotu bylo počasí ideální na cestování. Ani ne moc vedro, ani zima. Občas příjemně sprchlo. Nejdříve jsme se zajeli podívat na památník Vojna nedaleko města. Je to místo, kde před šedesáti lety býval tábor nucených prací a kde žili vězni odsouzení za to, že nesouhlasili s tehdejšími politickými poměry. Panuje zde silná atmosféra a určitě všem doporučuji se sem podívat.

lágr

S rodinou Bostlových jsme po prohlídce vyrazili do jižních Čech. Udělali jsme krátkou zastávku na zřícenině hradu Helfenburk u Bavorova nedaleko Strakonic. Ten je opředený mnoha pověstmi. Podle jedné z nich žil v blízkosti hradu poustevník a podle další se pod velkou věží ukrývá poklad. Ten se dá ale vykopat pouze na Velký Pátek. Nikdo ho dosud nenašel a ani my jsme se o to nepokoušeli. Vždyť Velikonoce jsou až zadlouho. Pokračovali jsme na Šumavu a zastavili na Horské Kvildě. Krajina i zdejší domy jsou opravdu moc fotogenické, a tak jsem se nenechal dlouho přemlouvat. Myslím, že velmi pěkně se vyjímám u hotelu Rankl nebo ve vesnici Kvilda před kostelem sv. Štěpána. Novákovi byli hrozně nadšení a pořád si mě pochvalovali. Dokonce se rozhodovali, jestli si nekoupí nějakého mého brášku. Tak jsem se jim líbil.

šumava

Vzali jsme to kolem hradu Kašperk a Rabí. To je majestátní zřícenina. Víte, že tady přišel Jan Žižka o druhé oko? Nakonec ještě návštěva zámku ve Lnářích a zpátky domů.

Kašperk

V úterý mířím do FanParku ve Žlutých lázních a pak vyrážím na fotbalový zápas do Francie. Doufám, že to naši zvládnou a že si výlet pěkně užijeme. Tak fanděte našim borcům a zajděte se mrknout do FanParku. Je tam skvělá zábava.

Váš TT

Komentáře

komentář