Víte, že jsem zase vyrazil na koníčky? Dokonce jsem potkal pana prezidenta. A víte, proč nesmí kůň s jezdcem sklonit hlavu? Asi to vezmu pěkně popořádku. V pátek už jsem se nemohl dočkat, kdože se to tentokrát objeví. Nakonec přišel usměvavý a milý pán, který se jmenoval Jaroslav Malík. Po vyřízení krátkých formalit jsme vyjeli do centra Prahy, kde jsme udělali pár pěkných fotek. Páteční odpoledne a večer, to je pro mne již tradiční projížďka po hlavním městě. Mám rád ten shon a zmatek. Na většinu aut se dívám pěkně svrchu, ale to neznamená, že bych byl nafoukaný. Prostě jsem jen tak narostl.

Praha - střešní okno

V sobotu ráno má program rychlý spád. Naložíme dvě mladé dámy, dcery pana Malíka a paní Malíkovou a vyrážíme směr Horní Bezděkov. Stavíme se tady na minigolfu a zajedeme se podívat k vodě. Rybáři už tu mají napilno. Pak míříme do nedalekého Kladna, kde je na náměstí zvláštní klid. Kladeňáci zřejmě vyspávají páteční veselice a v ulicích nepotkáte živáčka. Jen krátká zastávka, pár fotek a hurá do Mostu. Proč? Na koňské dostihy přece.

rybáři

Počasí je ideální. Všude plno lidí. Moc se mi líbí, jak tu před závody každého koně pěkně předvádějí. Jak je lidé obdivují a hodnotí. Jak já těm zvířatům rozumím… A teď už se jde závodit. Koníčci startují. To je rychlost! Úplně mě svrbí kola. Kdybych tak jen mohl předvést ty svoje kobylky. To by všichni koukali. Ale nechám si zajít chuť.

koníci

Následuje ještě malá projížďka pro slečny a na závěr foto. To musí být. Zpáteční cesta nás zavede do Loun. Mají tu krásné náměstí a my pohodový večer.

společná fotka

V neděli jedeme do Lán. A opět potkáváme koně. Tentokrát ale s velmi vzácným a slavným jezdcem. Je to první československý prezident T. G. Masaryk a ve městečku, kde trávil spoustu času, má svou sochu. K tomu se váže jedna malá zajímavost. Slavnostně ji tady před šesti lety odhalil tehdejší hejtman, který pak musel jít do vězení, protože prý měnil víno v peníze nebo obráceně, ale to je jiný příběh. Znalci se přou o to, nakolik je znázornění prezidenta správné. Kůň pana Masaryka by se prý nikdy nesměl pást a s jezdcem na hřbetě. Byla by to prý velká drezurní chyba. A pan prezident byl prý vynikající jezdec. Musel být, když se jmenuje stejně jako já.

tgm kůn

Následovala odpolední projížďka po Křivoklátsku. O tamních klikatých silničkách už jsem psal dřív. Jsou moje oblíbené. Nakonec jsem si vyzkoušel i přepravu zavazadel na letiště. Rodiče paní Malíkové odlétali s dcerou na dovolenou, a tak jsem jim ukázal, že pro mě nějaký ten kufr není vůbec žádný problém. S odlétajícím letadlem utekly i poslední chvilky prima víkendu a já se těším na další dobrodružství. Třeba právě s vámi.

křivoklát

Ještě přikládám mapku, kde všude jsme byli. Bylo to prima cestování.

mapka

Tak na viděnou!

Váš TT

Komentáře

komentář