Už jste se byli podívat ve Žlutých lázních? Říkám, stojí to za to. Je tam fajn atmosféra a kromě koukání na fotbal se tam dá užít skvělá zábava. Minulé úterý jsem tam vyrazil pozdravit se s fanoušky. Hodně z nich si mě na místě fotilo a zajímali se, jak by si mě mohli půjčit. Naštěstí mám na sobě napsanou webovou adresu, kde všichni zájemci o dobrodružství najdou všechny informace pěkně pohromadě.

předání - klíče

Úterý však bylo ve znamení slavnostní chvíle, které jsem byl přímým účastníkem. Do Fan Parku ve Žlutých lázních si totiž přišel vyzvednout hlavní cenu výherce soutěže pořádané automobilkou Hyundai. Tím šťastlivcem byl pan Petr a jeho výhrou byly vstupenky na zápas české reprezentace proti Chorvatsku na fotbalovém Euru ve Francii. Jako návdavek dostal možnost svést se do Saint-Étienne. Se mnou! Během slavnostního předání dostal pan Petr čtyři lístky na fotbal, klíčky a mohli jsme vyrazit.

předání - euro

Nejdřív jsme však zamířili na sever do Liberce a ještě ten večer jsme zajeli na Ještěd. Už jsem tu jednou byl. Vzpomínáte? Tehdy tu ještě ležel sníh a byl krásný výhled do kraje. Tentokrát byl úplná tma, ale pohled na noční světla města pod námi byl parádní. Druhý den jsme vyjeli do okolí. Navštívili jsme Lázně Kundratice, Bedřichov a Javorník u Obřího sudu.

obří sud

Je tu čtvrtek a my vyrážíme směr Francie! Poprvé mířím za hranice. Německo doslova přeletíme, cesta nám utíká a na dálnici si to vyloženě užívám. Však už mě znáte. Nebýt nočního požáru kamionu, který nás zdržel, zvládli bychom to ještě rychleji. Páteční desátá hodina ranní nás vítá v cíli naší cesty. Jsme tu. Vidíme fanoušky s českými vlajkami. Moje posádka mě nechává na parkovišti a míří do města. Zápas začíná odpoledne a já mám čas si po celonoční jízdě pořádně odpočinout.
jsme tu

fans

Stadion

Utkání skončilo šťastnou remízou a my míříme do Lyonu. Přenocujeme a druhý den v sobotu dámeještě malou projížďku po městě. Víte, že Lyon je známý svou vynikající osobitou kuchyní? Prý rozhodně stojí za to vyzkoušet. Já dostal aspoň naftu. Je stejná jako u nás. My už ale musíme zpět do Čech.

všichni - EURO

Doufám, že se brzo uvidíme!

kapota

Na shledanou!

Tomáš T.

Komentáře

komentář