Už je to tak. Lidé se mnou rádi jezdí na závody. Lichotí mi to moc. Vždycky se totiž najde spousta zvědavců, kteří mě okukují a fotí. Mám to prostě rád. Tentokrát se ale na start nepostavili koně, nýbrž lidé. A bylo se rozhodně na co dívat. To mi věřte. Vezměme to ale popořádku.

V pátek si mě vyzvedli manželé Kadlecovi. Byl před námi horký víkend a čísla na teploměru udávala hodnoty, jaké jsem ještě nikdy neukazoval. Klimatizace nám však cestu zpříjemnila a všechno jsme zvládli v naprosté pohodě.

zámek

V sobotu jsme nejdříve zamířili do Litomyšle. Místní zámek je úžasný a určitě stojí za návštěvu. Potkal jsem tam i jednu zachovalou dámu a museli jsme ji vyfotit, protože vypadala skvěle. Vozila svatebčany a byla náležitě vyparáděná. Tenhle měsíc se tady koná tradiční festival Smetanova Litomyšl a v pátek byla na programu opera Norma od Vincenza Belliniho. Sobotní večer pak byl ve znamení galakoncertu operních hvězd Celine Byrne a Gastona Rivery. Ten už jsme ale neslyšeli. Čekala nás totiž Olomouc.

Litomyšl

V rozpáleném centru hanácké metropole se od sobotních ranních hodin chystal svátek všech běžců. Druhý největší půlmaratón v České republice. Nejdříve jsme si prohlédli několik pamětihodností, kterých je Olomouc plná. Místní katedrála je monumentální a šest barokních kašen zná snad každý. Stojí rozhodně za vidění.

Olomouc

V pět hodin odpoledne se do vyhřátých ulic vydali nejmladší běžci, aby někteří se svými rodiči, jiní sami, prověřili své síly na tříkilometrové trati centrem města. I přes šílené vedro zvládli trasu bez problémů a většina z nich i s úsměvem. V sedm večer pak na 21 kilometrů a 97 metrů vyrazili ti nejlepší běžci následování tisícovkami amatérů. Nebylo jim opravdu co závidět, protože teplota ve městě byla stále kolem třiceti stupňů. I tak ale dokázali ti nejrychlejší zaběhnout závod za něco málo přes hodinu. Na dvounožce úžasný výkon. Vůbec nejlepší ale byli fandové, kteří se přišli podívat a podpořit vytrvalce. Zaplavili celou Olomouc výbornou atmosférou až do pozdních večerních hodin.

maraton

V neděli jsme vyrazili přes Boskovice a Těšnov do Náměšti nad Oslavou, Jaroměřice nad Rokytnou a Moravských Budějovic. Byla to velmi pěkná projížďka a Kadlecovi si pochvalovali, jak se jim ve mně příjemně sedí a chválili odvětrávaná sedadla.

zámek

čumilové

Udělali jsme si malou zastávku před Prahou a prověřili jsme mé síly v terénu. V lese byl příjemný chládek, a jak víte, nezpevněné cesty jsou mojí specialitou. Příjemný závěr krásného víkendu a už se těším na další.

terén
terén2
Tak na shledanou!

Váš TT

Komentáře

komentář