Teda řeknu vám, byla to jízda! Tenhle víkend jsme si to dali víc než parádně. Začalo to už v pátek, kdy mě pan Roman Kulhavý vzal se svojí rodinou na Ještěd. Víte, že je tam ještě sníh? Bohužel už jen málo, takže se na něm nedalo jezdit a to byla škoda, protože to já moc rád. Cestu z Prahy jsme si užili. Svižně jsme se projeli po dálnici a tak nám to příjemně uteklo. Jízda nahoru, to bylo něco! Nevím, jak by to beze mě zvládli. Je o mě známo, že si kopce užívám, i když jsem plný lidí a nákladu. A ty panoramata! Dlouho jsem se takhle pěkně nepodíval po kraji. Zase po mě lidé obdivně koukali a dokonce si mě i fotili. Tak jsem jim chvíli postál.

IF

Pak hurá do Jablonce a na Černou studnici. Je tam krásná rozhledna a prý tudy prochází rozvodí Baltského a Severního moře. Projeli jsme se lesem a občas jsme potkali poslední ostrůvky tajícího sněhu. Odpolední sluníčko příjemně hřálo a všichni byli spokojení.

IF

V sobotu ráno jsme se vyjeli podívat na soutěž dračích lodí v Dobřichovicích. Cestou jsem bavil osazenstvo svojí akcelerací, která je každou chvíli zavrtávala do mých pohodlných sedaček. Na místě jsem se za odměnu dočkal čestného místa hned vedle pódia. Prý aby mě každý dobře viděl. Počasí bylo vynikající a dorazila spousta lidí. To bylo chvály. Všude vonělo grilované maso, lidé se smáli a pili pivo.

Dobřichovice

Po obědě nás čekala Amerika. Sice ne ta americká, ale krásná je moc. Vypadá to tu opravdu jak na divokém západě. A nikde ani živáčka…no skoro. Obávaný Hagen se ale tentokrát neukázal.

Amerika

No a pak na Karlštejn. Ten zná snad každý. Já zde byl vůbec poprvé, ale určitě ne naposledy. I když mě do hradu nepustili, užil jsem si to náramně. Sobotní odpoledne bylo jako malované. Musím říct, že rodina Kulhavých to vzala podle mého gusta a rozhodně neztrácela čas. Stihli jsme ještě navštívit Svatého Jana pod Skalou.

Karlštejn

V neděli jsme vyrazili na Kokořínsko. První zastávkou byl skalní byt Rozbořenka. Prý zde dřív skutečně žili lidé. Dnes sem chodí přespávat trempové. Cesta sem vede lesem, takže jsem se konečně mohl projet v terénu a trošku si zablbnout. Hrad Kokořín je parádní, jak se tyčí uprostřed hvozdů. Úplně jako v pohádce.

Kokořín

Přejeli jsme na Litoměřicko a navštívili ještě Helfenburk u Úštěka. Tajemná zřícenina je jako hrad zlého čaroděje. Prý se tu v devatenáctém století procházel Karel Hynek Mácha a hledal inspiraci. Rád prý chodíval pěšky. Bůhví, jak by to dopadlo, kdyby si mě už tenkrát mohl půjčit. Třeba by se dnes děti ve škole učili „Hynku, Viléme, Tomáši…!

Helfenburk

Nashle příště.

Komentáře

komentář