Jaké dvě řeky se stékají v Mělníku? Kdo to ví? To vědí snad všichni, stejně jako to, že já, Tomáš Tucson, jsem tu pro vás a čekám, až si mě vyzvednete. Můžete se mnou zažít spoustu zábavy, třeba jako pan Tyleček, který dorazil minulý pátek dopoledne. Hned jak jsme naložili jeho tatínka a dvouletou dcerku, vyrazili jsme právě do zmíněného Mělníka. Holčičce jsem se moc líbil, pěkně si hověla v sedačce a cesta nám spokojeně uběhla. Aby taky ne, když mám na zadních sedadlech úchyty Isofix pro snadné a bezpečné ukotvení dětských sedaček. Nikdo se nemusí extra šněrovat s pásy. Stačí cvak, cvak, a je hotovo.

kufr

V Mělníku bylo pěkně, jak jinak. Prohlédli jsme si náměstí a zámek a Tylečkovi si dali dobrý oběd. Odpoledne jsme vyjeli zpátky do Prahy. Cestou jsme se ještě stavili na odpočívadle, kde jsem potkal brášku z Ostravy. V Praze jsme si okružní jízdu v uličkách Starého Města, které svým územím obklopuje miniaturní čtvrť Josefov a jeho součástí je i Střelecký ostrov. Věděli jste, že Staré Město bylo samostatným městem až do roku 1784? Cesta po téhle části Prahy mě bavila. Pomrkával jsem na turisty, ti si mě hned fotili. Jako by tak pěkné fáro viděli poprvé v životě.  Holt turisti, no!

tomáš tucson_SPZ

O víkendu jsme s panem Tylečkem vyrazili sami do Moravské Třebové. Vzali jsme to po okreskách a pořádně si zadováděli. Obzvláště mě bavila jízda v zatáčkách, myslím, že v tom jsem moc dobrý. Zastavili jsme taky v Kolíně na zmrzlinu. Víte, že z Kolína pochází mnoho známých a slavných osobností? Například básník J. S. Macharf nebo studentský vůdce Martin Mejstřík.

Mělník

Pak jsme si zajeli do Útěchova podívat se na koníčky. Já jich mám pod kapotou 184, ale musím přiznat, že ti nejsou tak krásní. Vlastně nejsou vůbec vidět. Určitě jsou ale cítit, to mi věřte.  V ohradě s koňmi – těmi s hřívou a kopyty – jsme udělali pár pěkných fotek. Večer jsme se ještě prohnali po hradecké dálnici a dorazili do Prahy příjemně unavení. Pěkný víkend za námi a já se těším na další. Kdopak asi přijde tentokrát?

koně

mapa - Tyleček

Zatím nashle!

Váš TT

Komentáře

komentář